EkonomiFaydalı bilgiler

Borç transfer kredisi nedir? Hangi bankalar verir?

Borç transfer kredisi, borçlarını ödemekte zorlanan tüketiciye tüm borçları tek bir ödeme planı çatısı altında yapılandırarak ödeme kolaylığı sunar. Konut kredisi dışında tüm kredi ve kredi kartı borçları için borç transfer kredisi kullanmak mümkündür.

Bankalardan alınan kredi ve kredi kartı gibi ürünlerin ödemelerini zamanında yapamayan müşteriler için özel olarak sunulan bu krediye son birkaç aydır yoğun bir talep var. Hem düşük faiz oranları hem de kişiye özel ödeme seçenekleri nedeniyle oldukça avantajlı kredi türlerinden olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızda borç transfer kredisi nedir, borç transfer kredisi nasıl kullanılır ve hangi bankalar borç transfer kredisi veriyor, bu konularla ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Nedir?

Borç transferi ile tüm bankalara olan kredi ve kredi kartı borçları, yeni bir kredi ürünü kullanarak kapatmaya borç transfer kredisi adı veriliyor. Bu kredinin amacı tüketiciyi ödeme güçlüğünden kurtarmak ve daha makul bir ödeme planı ile düzenli ödemeye teşvik etmek. Böylece borçlu tüm ödemelerini tek bir kredi üzerinden bütçesine uygun taksit tutarlarıyla ödeyebiliyor. Gecikmede borcu olmadığı için mevcut vadelerini düzenli ödediğinde kredi notu da düzelmeye başlıyor.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Kullanılır?

Kredi kullanımı için borcun olmadığı bir banka tercih edilmelidir. Transfer kredisi olduğu için tüm borçlar yeni bir bankaya taşınır. Bu nedenle kredi veya kredi kartı borçların transfer edileceği banka seçimi yapılmalıdır. Bankaların vade, faiz oranları ve sunduğu avantajlar dikkate alınarak tercih edilen bankanın şube veya dijital kanallarından tüm borç tutarı hesaplandıktan sonra başvuru yapılabilir. Onaylanan kredi başvurusuna istinaden banka ilgili tutarı diğer banka veya bankalardaki hesaplara EFT yapar. Bu aşamada tüketicinin bankaları arayarak borçlarının erken kapamasının yapılmasını talep etmelidir. Bundan sonra yapılması gereken borç transfer kredisi vadelerini düzenli ödemektir.

İlgili Makaleler

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç transfer kredisi için her bankanın uyguladığı faiz oranı ve vade seçenekleri farklılık gösterir. Bu nedenle iyi bir araştırma uygun ödeme koşullarını da beraberinde getirecektir. Aşağıda borç transfer kredisi veren bankalar ve şartlarını inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi

Borçları birleştirmek ve ödeme kolaylığı sağlamak adına QNB Finansbank borç transfer kredisi uygun faiz oranlarıyla kredi hizmeti sunmaktadır. Kredi koşulları dikkate alındığında kredi borçlarının tamamı, kredi kartı borçlarının ise tamamı veya kısmi ödeme olarak kullanılabiliyor. Kredi kartı için alınan kredi için borçlu olunan bankanın bilgilendirilmesine de gerek yok. Yalnızca kredi borçlarından transfer söz konusu olduğunda tüketici karşı bankaya arayarak durumdan haberdar etmelidir.

QNB Finansbank borç transferi kredisine ön başvuru yapmak için T.C. kimlik numarası yazılarak 5030’a SMS atılması yeterlidir. Onay alınması durumunda bankanın şubesine gidilerek kredi sözleşmesi imzalanır. QNB Finansbank borç transfer kredisi aylık faiz oranı %2,15 vade ise maksimum 36 aydır.

Akbank Borç Transfer Kredisi

Taksitli borç transferi ile diğer bankalara olan kredi kartı borçları Axess kredi kartına aktarılarak 12 ay vade ile taksitlendirebiliyor. Maksimum 20.000 TL’ye kadar borçların transfer edilebildiği hizmet için 8-12 ay vade yapılmaktadır. Ayrıca Akbank borç transfer kredisi faiz oranı %2,25’tir.

TEB Borç Transfer Kredisi

Diğer bankalardaki borçlar 10.000 TL’ye kadar TEB kredi kartına transfer edilerek aylık %2,25 faiz oranı ve 8-12 ay vade seçenekleriyle taksitlendirilebiliyor. Hizmetten yararlanmak için banka müşterileri CEPTETEB internet bankacılığından borç transfer kredisi talebinde bulunabilirler. 0850 200 0666 numarayı arayarak Çağrı Merkezi’nden de destek alınabilir.

Vakıfbank Borç Transfer Kredisi

Kredi kartı borçları için transfer kredisi hizmeti sunan Vakıfbank’tan 18 aya varan vadelerle kredi kullanılabilir. 20.000 TL’ye kadar kredi hizmeti veren bankanın faiz oranları müşteri kredi skoruna göre değişkenlik göstermektedir.

Denizbank Borç Transfer Kredisi

Denizbank borç transfer kredi hizmetini emeklilere yönelik hazırlamıştır. Emekli maaşını Denizbank’a transfer eden tüketiciler tüm borçlarını da bankaya transfer edebiliyor. 36 aya varan vade seçenekleri ve %2,29 faiz oranı ile Denizbank borç transfer kredisi kullanmak isteyenler Denizbank Şubesini ziyaret etmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu