Kişisel gelişim

İş Yerindeki Motivasyonunuzu Nasıl Artırabilirsiniz?

Her gün yaşanana monoton iş hayatı birçok kişi için artık kabusa dönmüştür. Yeni bir güne başlarken aynı olan iş yaşantısı özellikle ruhsal açıdan milyonlarca kişiyi olumsuz yönde etkilemektedir.

Ancak bir birey yaşamını sürdürmesi için maddi olarak kazanca ihtiyaç duyar. İhtiyaçlar ise kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortak nokta, kişilerin her gün gitmek zorunda oldukları bir işlerinin bulunmasıdır. Aynı işi ise sürekli yapmak motivasyonu düşürür. Bir birey olarak iş yerindeki motivasyonunuzu nasıl artırabilirsiniz?

Motivasyon Nasıl Artar?

Günün en zorlu işini ilk aşamada yapıp bitirin. Sabah saatlerinde dinlenmiş olarak kalktığınız için zor ve uzun kabul ettiğiniz işinizi hemen yapmanız kendiniz daha iyi hissetmenize neden olacaktır. Ufak ve daha kolay işleri ilerleyen zaman bırakmalısınız.

Günde 8 saat bir fiil oturarak çalışmak hem fizyolojik hem de psikolojik için önemli bir tehdittir. Her saat başı ayağa kalkarak ufak turlar atın.

Gördüğünüz kişilerle minik sohbetlerde bulunun. Birkaç merdiven inip çıkmanız bile sizi işinize olumlu yönde motive edecektir.

Sadece kendinizin çalıştığını hissedip olumsuz düşüncelere kapılmayın. Milyonlarca kişi sizin gibi masa başında çalışmakta olup sizinle aynı düşüncelere sahip olduğunu hatırlayın.

Çalışma Arkadaşlarınızla Daha Çok İletişim Kurun

Gün boyu sessiz sakin bir ofiste çalışmak sizi bunaltır. Bu sebepten dolayı takım arkadaşlarınızla kahve saatleri düzenleyip istediğiniz tarzda sohbetler edin. Kaliteli bir iletişim iş yaşantınızda sizi başarıya götürecektir.

Mutlu Olmayı Bilin

İş hayatınızda ufak sorunları dert etmeyin. Yapılabilecek sorunlar için asla kendinizi kötü hissetmeyin. Mutlu olmak için alternatifler üretin. Tek başınıza dünyayı değiştiremez ve asla kurtaramazsınız. Performansınızın üstüne çıkmak için kendinizden ödün vermeyin. İş çıkışında kendinizi iyi hissettirecek aktiviteler bularak daha mutlu olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu