Bayiliklerİş rehberi

Cafe Bayiliği Veren Firmaların Şartları Nelerdir?

Cafe işletmek özellikle gençlerin en büyük hayalleri arasındadır. Üniversite döneminde cafelerin doluluğunu bizzat yaşayan gençler cafe işletmek isterler. Cafe işletmek için çalıştırdığı cafeyi devreden birinden dükkanı devralmanız ya da sıfırdan başlayarak yeni bir cafe kurmanız gerekmektedir. Her iki durumda da masraf yapmanız gerekir ancak hazır bir cafeyi başkasından devralmak her zaman daha karlı bir iştir.

Bir başka seçenek ise franchise adı da verilen büyük çaplı firmalar ile anlaşarak onların bayiliğini almaktır. Bu firmalar başvuru usulü çalışırlar ve sizden yapmanızı isteyecekleri bazı şartlar öne sürerler. Peki cafe bayiliği veren firmaların şartları nelerdir?

Cafe Bayiliği Nasıl Çalışır?

Cafe bayiliğinde bayilik veren firmaların amacı markalarını herkese duyurmak ve bu duyurma aşamasında en az masrafı yapmaktır. Firmalar her ile bir cafe kurmak yerine bayiliklerini dağıtarak her ilde veya her şehirde dükkanlarının olmasını sağlarlar.

Bu işi kurmak isteyenlerden de firmanın aslına uygun olarak iş yapmaları için belirli şartları sağlamalarını isterler. Öncelikle bu firmalar ile çalışmak isteyenler firmaya giderek ya da online bir şekilde başvuru yapmalıdırlar. Firma başvuruyu dikkate alarak başvuranla iletişime geçer ve bu bayilik için uygun olup olunmadığını teyit ederler. Bayilik İsteyen kişi cafeyi bayilik veren şirketin isteği doğrultusunda kurmalıdır.

İstenilen Şartlar

Her firmanın öne sürdüğü şartlar farklı olmakla birlikte istenilen ilk şey bu işle ilgili tecrübeli olunmasıdır. Ayrıca mali durumun iyi olması ve açılacak dükkanın büyüklüğünün cafe işletmeye uygun olması gerekmektedir.

İsim Hakkı

Bu firmalardan bayilik almak için belirli bir tutar ödemek de gerekmektedir. Örneğin bir kahve zincirinin bayiliğini almak için en az 30 bin TL gibi bir tutar ödemeyi gözden çıkarmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu